Pracovník stěhovací služby Myagmarnaran Otgonbaatar

Stěhování Brno práce brigáda

Víte, kdo zachází při stěhování s vašimi osobními věcmi? Naše dispečerka Veronika vyzpovídala dalšího člena týmu SB STĚHOVÁNÍ BRNO. Tentokrát vám představíme jediného mongolského pracovníka stěhovací služby v Brně, team leadera a řidiče Myagmarnarana Otgonbaatara.

 

ODKUD POCHÁZÍŠ A KOLIK TI JE LET?

Pocházím z Mongolska, z města Ulaanbaatar a je mi 25 let.

 

JAK SI SE ZROVNA TY DOSTAL KE STĚHOVÁNÍ A JAK DLOUHO UŽ DĚLÁŠ TUHLE PRÁCI?

Jako 5 letej jsem byl u prvního stěhování babičky, kde jsem pomáhal stěhovat poprvé. Pak jsem dospěl a začal pracovat pro jednu nejmenovanou firmu brigádně. V současnosti se tomu věnuju už asi rok.

 

UŽ JSI PRO JENDU STĚHOVACÍ FIRMU PRACOVAL. CO PRO TEBE OSOBNĚ BYLO DŮLEŽITÉ ABY SPLŇOVALA A PROČ SI ODEŠEL ?

Na prvním místě je pro mne spokojenost zákazníka a férové jednání. Na druhém místě je kolektiv a upřímnost. A protože mi tam tohle chybělo, odešel jsem. Postrádal jsem poctivé jednání jak ke mně, tak k zákazníkovi. Celková úroveň této firmy byla nízká, slibovala ceny stěhování, které od počátku nechtěla dodržet.

 

NAŠEL SI U SB STĚHOVÁNÍ BRNO TO, CO SI HLEDAL? SPLŇUJE TVOJE POŽADAVKY? JE NĚCO, CO BY SI VYLEPŠIL?

Splňuje víc než dost. Šéf je férový ke mně i k zákazníkům. Důveřuje mi a já jemu a také mám důvěru mezi svými kolegy. Firemní systém mi pomáhá se zlepšovat, nejen pracovně, ale i v osobním živote. A jestli bych něco vylepšil? Pořád je co vylepšovat, spíš bych tuhle firmu rád pomohl rozšířit a dostat do povědomí více zákazníků. Společně se snažíme, abychom naše služby a náš servis dostali na nejvyšší úroveň v Brně. Tohle je také můj osobní cíl.

 

ZEPTÁM SE TĚ, PROČ ZROVNA STĚHOVÁNÍ ? CO TĚ NA TOM NEJVÍC BAVÍ?

Je to práce pro opravdové muže, můžu cestovat a každý den potkávat nové lidi. Každý den je jiný a každé stěhování je jiný příběh. Naplňuje mě to, že po každé skončené zakázce mám skvělý pocit, že jsem něco dotáhnul dokonce, vidím výsledek. It always imposible until its done (vždy je to nemožné, pokud to není hotové). Nesmím zapomenout ani na svoje kolegy, bez nich by mě to tolik nebavilo :)

 

JAK PROBÍHA TVŮJ TYPICKÝ DEN?

Ráno začíná budíkem 7:30, dám si snídani, kafe, obléknu se a vyrazím do práce. V tramvaji mám pul hodiny čas, tak sleduju okolí a lidi. Je to někdy zajímavý pohled J Když dorazím na stanoviště připravím vůz na výjezd, pokecáme s kolegy, jak se měli a probereme, co nás čeká. Podle plánu jízd vím, kam jdeme a pak už vyrážíme. Začíná akce! Pracovní doba je každý den jiná, takže si podle toho naplánujeme svačinu a oběd a pak pokračujeme dál. Pokud je zakázka kratší, tak si dám pauzu až po práci.

 

PROZRADÍŠ NÁM, JAK SE STĚHUJE U VÁS DOMA V MONGOLSKU? VNÍMAŠ NĚJAK ROZDÍL MENTALITY?

Stěhování má u nás silnou tradici, je to tak 5-6 tis. let starý zvyk. Na vesnici se rodiny stěhuji zhruba 4x ročně podle ročního období. Je to z důvodu toho, že chceme aby se rovnováha přírody zachovala a obnovovala. Proto rodina, kde je chov nezůstává na jednom místě. Když mi bylo 12 let, zažil jsem stěhování na koni 14 hodin. Byl to skvělý zážitek, spadl jsem z koně a zlomil si ruku.. Jinak ve městě je to podobné jako tady v Brně, řekl bych, že úroveň je mnohdy vyšší.

 

VÍME, ŽE STĚHOVÁNÍ NENÍ PRÁCE, KTERÁ ZAČÍNA V OSM A KONČÍ VE ČTYŘY. STÍHAŠ PŘI TOM SVOJE ZÁLIBY A KONÍČKY ?

To víš, že stíhám :D Motokáry, kulečník s přáteli.. Moje záliba je čtení, nejvíc o historii, a když se to zvrtne, tak se začtu i do celosvětové historie.

Před tím sem hrával volejbal, ale tady na to zatím nemám partu.

 

CO TVUJ ŠÉF, NEPRUDÍ OBČAS? JAK HODNOTÍŠ JEHO VZTAH K PRÁCI?

Nee :D A doufám, že nikdy nebude J Je otevřený a všechno mi vysvětli tak, aby jsem to pochopil co nejrychleji a hodně mě učí. Dobře si s ním rozumím, protože je úpřímný. Je to výborný leader a tahá nás vpřed. Hodně se mi líbí to, že nás nevede přikazováním, ale spíš nám ukazuje jak to dělat. Je vidět, že má velké zkušenosti a nechybí mu lidský přístup.

 

CO BY SI VZKÁZAL LIDEM, KTEŘÍ SE STĚHUJÍ PO POPRVÉ ?

Nejdůležitější je příprava, takže bych rád všem potenciálním zákazníkům vzkázal, nepodceňujte stěhování. Ano, nosit umí každý, ale stěhovat už ne. Mezi tím je velký rozdíl, pokud děláte nějakou práci každý den, získáte v tom určitou techniku a pokud jste dobří, postupně se stáváte mistrem. Takže všem lidem, dobře se připravte, ušetří vám to zbytečný stress, čas a v neposlední řadě také peníze J Také bych asi doporučil, aby se lidé při výběru firmy zajímaly i o něco dalšího, než je jen cena stěhování. Spousta firem slibuje nejlevnější ceny, nejrychlejší servis apod. Ale zamysleli jste se někdy, proč? Znáte někoho, kdo svou práci provádí dobře a kvalitně za nejnižší ceny na trhu? Protože je v Brně přehršle stěhovacích firem, doporučuji podívat se na reference (odlišit ty opravdové od těch napsaných firmou), zeptat se na vozidlo, zaměstnance, chtít vědět co vlastně cena stěhování obsahuje.

 

CO BY SI VZKÁZAL KONKURENCI ?

Aby jednali se zákazníky a zaměstnanci férově!

 

Připravila Veronika Michalková