Přepis energií

Potřebujete přepsat elektřinu na nového majitele?

Provést přepis plynu?

Nebo přehlásit odběr vody?

 

Na první pohled se může zdát přepis energií složitý, ale není to tak. Pokud se stěhujete a Vaše nemovitost mění majitele, je to snadnější než si myslíte, stačí dva formuláře a plné moc k přepisu a je to! Pokud chcete přepsat energie pouze na někoho jiného v rámci svého dodavatele, postup je obdobný.

Jiná situace nastane, pokud hodláte přejít k jinému dodavateli a toho stávajícího ukončit. Přepis energií znamená výpovědní lhůtu, ta bývá standardně 3 měsíce, záleží však na smlouvě (pozor, u některých produktů hrozí při výpovědi sankce!). Při přechodu k jinému dodavateli si můžete porovnat nabídky dodavatelů pomocí kalkulačky Energetického regulačního úřadu.

Pro všechny, kteří potřebují přepis energií u stávajícího dodavatele, čtěte dále. Najdete zde vše, co potřebujete pro úspěšný přepis, přehledně a na jeden klik získáte formuláře ze stránek dodavatelů, plné moci pro přepis aj. Přepis energií nebyl nikdy snadnější!

 

PŘEPIS ELEKTŘINY NA NOVÉHO MAJITELE

Přepis elektřiny na nového majitele v rámci stávajícího dodavatele je nejsnadnější, zvládnete ho hravě pomocí jednoho formuláře. Pro přepis elektřiny Eon na nového majitele bude zapotřebí:

Ve formuláři vyplníte kolonky: číslo místa spotřeby (máte na smlouvě nebo Fa), výrobní číslo elektroměru, stávající zákazník (to jste Vy), stav elektroměru, nový zákazník, charakter odběru a zvolíte si způsob úhrady za dodávku elektřiny.

Formulář nezapomeňte podepsat od obou stran a pak už stačí jen odeslat na adresu E.ON Česká republika, s.r.o., Středisko služeb zákazníkům, Poštovní přihrádka 54, 656 54 Brno, nebo můžete navštívit dodavatele osobně a formulář odevzdat na poradenském centru Brno.

Formuláře pro přepis elektřiny u ostatních nejčastěji využívaných alternativců:

ČEZ Prodej, s.r.o.

CENTROPOL ENERGY, a.s.

BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.

X energie

 

PŘEPIS PLYNU RWE

V případě přepisu plynu se jedná nejčastěji o dodavatele RWE, k přepisu energií v rámci dodavatele RWE potřebujete:

V případě zástupu některé ze stran je třeba doložit originál formuláře plné moci k přepisu. Ideální je pak zajít se všemi vyplněnými formulaři pro řepis plynu RWE přímo na jedno ze dvou poradenských míst v Brně:

RWE Česká republika, Plynárenská 499/1, 602 00 Brno-střed

RWE Česká republika, Nákupní centrum Olympia, U dálnice 777/0, 664 42 Modřice

V případě nejasností volejte linku RWE 840 11 33 55.

 

ODHLÁŠENÍ ODBĚRU VODY

Pokud jste z Brna, zajišťuje pro Vás dodávku vody Vodárenská akciová společnost, a.s., pokud jste odjinud, můžete mít jiného dodavatele např. přímo samotnou obec, ve které bydlíte.

Pro přehlášení odběru dodávky vody potřebujete:

- stav vodoměru

- vyplněný formulář Podklad pro změnu smlouvy na dodávku vody

Ve formuláři vyplňte:

- číslo odběrného místa (opět na smlouvě či faktuře),

- číslo vodoměru a jeho stav,

- datum ukončení odběru/předání + zasílací adresu pro vyúčtování stávajícího odběratele,

- nacionále nového odběratele,

- způsob úhrady od nového odběratele.

Vyplněný formulář přepisu vody odešlete na příslušnou divizi Vodárenské akciové společnosti. V případě přepisu odběru vody v obci, musíte pouze nahlásit údaje příslušnému obecnímu úřadu.

 

SB STĚHOVÁNÍ BRNO s.r.o. zajišťuje kompletní stěhovací servis a těmito informacemi se snaží usnadnit a zpříjemnit Vám práci s hledáním informací o přepisu energií. V případě Vašich dotazů k přepisu energií volejte 775 667 214 nebo pište na e-mail info@sbstehovanibrno.cz.

U nás to stěhováním nekončí!

Tým SB STĚHOVÁNÍ BRNO s.r.o.