Reference SB STĚHOVÁNÍ BRNO

Reference a zkušenosti SB STĚHOVÁNÍ BRNO

V Brně najdete přehršle stěhovacích firem, které o sobě na webových stránkách tvrdí jen samé superlativy. Jak se ale orientovat v záplavě senzačních schopností, úžasných referencích a zaručeně nejnižších cen stěhování?

Přečtěte si pár zajímavých postřehů z výběru stěhovací firmy.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Protože se většina z nás stěhuje jedenkrát za život, nemáme příliš s čím srovnávat a chybí nám praktické zkušenosti se stěhovací službou. Jsme tak odkázáni na webové stránky firem, na jejich přeoptimalizované texty typu „nejlevnější stěhování Brno, nejrychlejší stěhování, nejkvalitnější služby stěhování od A do Z, nejnižší ceny stěhování v Brně“ apod. Slovo stěhování se zde opakuje skoro v každé větě.

Z takových textů nabudete dojem, že stěhovací firma pro vás udělá i nemožné na počkání a to vše navíc za opravdu nejnižší ceny v tomto století. Bohužel, kdyby tomu tak bylo, nezkrachovalo by v Brně do roka tolik stěhovacích firem.

Pojďme se tedy společně podívat na některé bludy a nesmysly, kterými se stěhovací firmy na internetu a bohužel i v praxi chlubí.

NEJKVALITNÍ SLUŽBY ZA NEJNIŽŠÍ CENY

Všichni víme, že cena souvisí s kvalitou. Všichni také víme, že co je nejlevnější, bývá velmi často všechno jen ne kvalitní. Když dáváte nízkou cenu, musíte notně někde ubrat. Třeba na vybavení, vozech, pojištění a nebo třeba lidech. To je prostě axiom. Narovinu, koupili jste někdy něco opravdu kvalitního za nejlevnější cenu? A nebo obráceně, znáte někoho, kdo svou práci odvede poctivě a kvalitně, a nechá si za ni zaplatit tu nejnižší cenu?

Opravdu tedy netušíme, proč si stěhovací firmy myslí, že jim toto věříme. To je jako by nám stěhovací firmy s vážnou tváří tvrdili, že jejich „našlapaný 6 válec má nejnižší spotřebu benzinu na trhu“..

KONEČNÁ CENA STĚHOVÁNÍ

Když zadáte svou poptávku stěhování, přijde vám e-mail od mnoha profesionálů, kteří se předbíhají v nejnižších cenách a mnohdy cenách konečných. To, že stěhovaný prostor neviděli, ani vám mnohdy nezavolali, nevadí. Hlavně, že je jejich cena ta zaručeně „nejnižší“.

Často se také stěhovací firmy dušují, že jejich ceny jsou konečné. A to je opravdu úsměvné. Jakékoliv stěhování není nikdy stejné, na výsledný čas hrají roli řada faktorů, např. struktura a typ věcí, trasa stěhování a přepravy, přístup vozu, požadavky na přípravu, demontáž apod. Protože je stěhování tak diverzitní věc a není vždy dopředu možné říci, jak dlouho bude trvat, odvíjí se cena od výsledného času v hodinové sazbě. Logické, že?

Přesto se najdou firmy, které tvrdí, že jejich ceny stěhování jsou konečné. A to má většinou pouze dva důvody – cena je přemrštěná s velkou rezervou, stylem „zkusím co to dá“ a vy zaplatíte drahou cenu. A nebo jde o zoufalý pokus získat zakázku, kde je jedno, zda firma prodělá hodinu dvě. Často takováto firma většinou nemá dostatek peněz na reklamu, nemá dost zakázek, tím pádem nemůže ani investovat do kvality svých služeb, vozů a pojištění ani nemluvě. U takovéto firmy si buďte jisti, že její přístup se odrazí ve všem, co bude s vašim nábytkem a osobními věcmi dělat..

PROFESIONÁLNÍ A KOMPLEXNÍ SLUŽBY ANEB FERDA MRAVENEC

Nevíme, zda firmy znají význam slova profesionální. Za to víme, že tím nazývají téměř všechno. Samozřejmě včetně sebe. Profesionální služby, profesionální stěhování, profesionální vystupování, profesionální balení atd. Z toho musíte notně získat dojem, že se profesionály snad už narodili.

Navíc zjistíte, že kromě stěhování pro vás stěhovací FIRMA zajistí i rekonstrukce bytů, malování, bagrování, taxi, bourací práce apod. No, nekupte to, když je to tak profesionální..

NEJRYCHLEJŠÍ STĚHOVÁNÍ

Pracovat ve svižném tempu a pracovat rychle je velký rozdíl. Chápeme, že každý chce, aby práce v hodinové sazbě byla udělána v odpovídajícím čase. Netušíme ale, proč si firmy myslí, že zákazníci chtějí, aby s nábytkem běhali do schodů. Nábytek chytli, seběhli schody a rychle jej „hodili“ do vozu. Při čtení titulků a textů na webových stránkách tak získáte skoro dojem, že superman je pouze slabé slovo.

Malý kvíz pro všechny:

Firma A přestěhuje byt 2+1 za 4 hodiny.

Firma B přestěhuje byt 2+1 za 5,5 hodiny.

Která firma je rychlejší? Ta, jež vzala věci a „naházela“ do vozu a převezla za 4 hodiny? K tomu strávila každou půlhodinu na cigaretě a vaše věci jsou přinejmenším poškrábané? Nebo firma, která vám dopředu přivezla krabice, věci na stěhování připravila a zabalila, rozměrné kusy demontovala i smontovala?

Odpověď si musí najít každý sám.

STĚHOVÁNÍ NON-STOP

Víme, že některé firmy kvůli směnnému provozu potřebují flexibilní a individuální přístup i během víkendů nebo dokonce v nocí. Proto také individuálně stěhujeme i v neděli. Už si ale nejsme jisti, že dnešní majitel bytu chce volat do stěhovací firmy o půlnoci a chce se domluvit na stěhování třebas i na štědrý den. Ano jistě, proti gustu, žádný dišputát.

A v tom případě se dopředu omlouváme všem potenciálním zákazníkům. U nás jsou zaměstnání lidé, kteří pracují „jen“ 6 dnů v týdnu a jeden den odpočívají. A proto, že jsme JEN lidé, telefony zvedáme jen do 19:00 hodiny.

VYKLÍZENÍ ZA ODVOZ

Vyklízení bytu či vyklízení domu vč. půdy a sklepu je náročná a často špinavá práce. Odpad je nutné roztřídit a ekologicky zlikvidovat. V oblasti vyklízení působí řada subjektů (chtělo by se říci firem, ale to bohužel není vždy možné), kteří si nelámou hlavu vůbec s ničím. Aby mohli něco nabrat a odvézt na skládku (místo do spalovny), podbízejí se doslova všude a vším.

Názorný příklad: vyklidíme váš byt za 130 Kč/hod, vaši sedačku ekologicky zlikvidujeme pouze za odvoz, za nábytek do 10 let stáří vám ještě zaplatíme apod. Zní to důvěřivě? Těžko, ale firmy si to stejně asi myslí.

Tak např. cena – standardní odměna pracovníka je 90 – 100 Kč za hodinu, pokud někdo vyklízí (nebo dokonce i STĚHUJE!) za 130 Kč v hodině, znamená to, že nejde o stěhovací firmu, ale vlastně spíše o charitu. Počítejte s námi: 130 Kč – daň 19% z příjmu - 100,- odměna pracovníka = 5 Kč zisku pro firmu. Skvělé, 5 hodin práce a máme na pivo!

Pokud si někdo chce takovým to vyklízením vydělat na pivo, nic proti tomu. Ale ať netvrdí, že je pojištěná a profesionální firma, která třídí a ekologicky likviduje odpad..

Jak tedy vidíte, stěhování nebo i vyklízení můžete dělat na různé způsoby. A myslím, že podobné vzorce najdeme i v jiných oborech. Záleží tedy pouze na nás jako zákaznících, zda některým diletantům umožníme, aby kazili dobré jméno těm ostatním. Těm, kteří k dané profesi přistupují vážně a zodpovědně a kteří se jí dokáží živit déle než jen několik měsíců.

Martin Skoupý, majitel SB STĚHOVÁNÍ BRNO s.r.o.