Stěhování Brno Německo

Německý Bishofsreaut

Stěhovali jsme byt 2+1 z Brna do Německého Bishofsreaut, malé vesnice v pohraničí za Šumavou. Přečtěte si pár řádků o tom, jak občas stěhování bytu probíhá.

Chtělo by se nám napsat, že stěhování probíhá vždy dle plánu, ale v tomto případě to tak nějak nejde. I když se snažíme být maximálně vstřícní a „vykomunikovat“ detaily stěhovací akce co nejpodrobněji, občas to přesto dopadne s odhadem trochu jinak :)

Na úvod řekněme, že naši zákazníci dokážou být opravdu kreativní. Zvláště při odhadu a popisu věcí. V praxi to pak vypadá tak, že z „několika věcí“ se stane plné auto, ze stěhování bytu z přízemí je překvapivě stěhování z 2. patra, a že pro stěhování bytu nebude potřeba „pouze“ řidič, ale další 3 pracovníci..

Stěhujeme z Brna do Německa

Přesně takové bylo stěhování bytu 2kk z Malinovského náměstí v Brně. Vcelku běžný cihlový byt v centru Brna byl zákaznicí komunikován jako „pár věcí z přízemí“. Rezervace termínu stěhování byla narychlo neb zákaznice měla domluveného známého, který jak se stává často akci odřekl (často slýcháme od zákazníků, že i některé stěhovací firmy prostě a jednoduše nepřijedou..!).

Z Brna do Německa - Bischofsreaut je to cca přes 300 km, takže dohromady více než 600 km tam i zpět. Pro jednoho pracanta docela dost, ale co už. Náš zákazník, náš pán. V pátek tedy bylo narychlo dohodnuto stěhování našim vozem Iveco 22 m3 a jedním řidičem, přesně jak si to přála naše zákaznice.

V úterý po příjezdu bylo jasné, že stěhování proběhne trochu jinak. Před domem bylo obtížné zaparkovat, ale po chvíli to vyšlo. Až na malý incident s horkokrevným majitelem domu, vše OK. Nakonec pochopil, že pokud potřebuje někdo odstěhovat, musí jí jeho ego stranou. Věci nebyly v přízemí, ale ve 2 patře a jejich „připravenost“ byla spíše ve stádiu „předpřípravy“. Tzn., že nábytek byl ještě plný osobních věcí, bylo třeba jej naskládat do krabic či pytlů. A ty jsme samozřejmě nepřivezli, protože nám paní sdělila, že nejsou třeba, zajistí si sama.

Chcete-li bezpečně naložit sám plné auto, ujet 600 km, sám to nezvládnete. Narychlo jsem zajistili dalšího pracovníka a pustili se do přípravy. K některému nábytku jsme se museli nejdříve probojovat neb byl obklopen věcmi. Nezabalenými. Některý nábytek bylo třeba demontovat a pak zabalit ochrannou folií (náš standard). Věci jako skleněný konferenční stolek, audio techniku jsme balili do bublinkové folie. Většina velkých věcí jako např. sedací souprava nevešla do výtahu, takže musela po schodech. Což nám ubíralo na již tolik drahocenném čase.

Z původní domluvy, že u stěhování bytu budou na výpomoc známí zákaznice, sešlo. Z původní avizované „hodinky“ nakládky se tak rázem stalo 5,5 hodin. A to jsme ještě ani nevyjeli z Brna.

Stěhování do Německa totálně naloženým vozem trvala bezmála dalších 5 hodin (Jižní Čechy jsou přece jen klikaté). Celá akce pak zabrala dohromady 17 hodin času, řidič se vrátil zpět do Brna 01:30 hodin v noci. Cena stěhování z Brna do Německa vyšla na 17.tisíc.

Stěhování z Brna do Německého Bishofsreaut

Na tomto krátkém příkladu chceme pouze demonstrovat, jak důležitá je u stěhování příprava, komunikace a chladná hlava. Jak důležité je stěhování nepodcenit. Stěhování ve stylu „to je v pohodě“ u nás v roce 2017 nemají místo.

Protože nás stěhování baví a máme rádi výzvy, celou akci jsme odvedli bez zbytečných stressů a nervů. Pravda, mohli jsme se trochu zlobit, ale tím bychom ničemu nepomohli. V naší těžké fyzické práci je to občas adrenalin a únava, ale když něco milujete, stojí vám to za to.

Po každé náročnější akci máme skvělý pocit, že jsme ji zvládli hladce a že s námi byl zákazník maximálně spokojen. A o to jediné nám jde.

Martin Skoupý

 

--> POPTÁVKA STĚHOVÁNÍ DO NĚMECKA <--