Stěhování bytu z Německa

Pobřeží Laboe

Podívejte se, jak probíhalo stěhování bytu z Německa do Čech, konkrétně z přístavního města Laboe na sever Brna do města Blanska. Stěhování bytu z Německa trvalo dohromady 3 dny, odpracovali jsme 36 hodin, spotřebovali 50 m bublinkové folie, 300 m stretch folie, 7 hodin spánku a asi 4 litry výborné brazilské kávy :)

Pokud plánujete stěhování z Německa nebo stěhování do Německa, jistě Vám tento článek pomůže lépe odhadnout náročnost a rozsah stěhování třípokojového bytu 1000 km daleko.

STĚHOVÁNÍ Z NĚMECKA DO ČECH

Stěhování bytu z Německa jsme plánovali zhruba 2 měsíce dopředu. Standardně se jedná o komunikaci o rozsahu a typu věcí, stavu připravenosti, demontážích a montážích nábytku, balení a přístupu k bytu.

V našem případě se jednalo o stěhování bytu 80 m2 se standardním nábytkem IKEA ve 2.patře domu nacházejícího se na pěší zóně. Podmínkou byla demontáž nábytku, který by jinak nebylo možné vystěhovat ani přepravit. Se zákazníkem jsme se i dohodli na úklidových pracích jako je vysátí celého bytu a úklid kuchyňské linky. Když full servis, tak se vším všudy!

Balení nábytku v Německu

Harmonogram stěhování z Německa

Stěhování bytu bylo plánované v horizontu 3-4 dnů, nakonec jsme jej dokázali zvládnout za 3 dny. Pro mezinárodní stěhování používáme vozy VW Crafter 11 m3 a Iveco 22 m3 ve dvou posádkách po dvou pracovnicích. Tak abychom mohli pracovat v páru kvůli vyšší efektivitě.

Dle našich zkušeností ze stěhování do zahraničí jsme připravili časový harmonogram:

 

Stěhování bytu v Německu

Samotné stěhování v Německu je obdobné jako u nás, liší se pouze typ věcí, váhy a způsob přístupu. Právě přístup je v Německu a stejně tak i v Rakousku velmi důležitý. Místní policie vyžaduje na vjezd i stání povolení a při absenci umí být nekompromisní.

Reventloustrasse, Laboe

Stěhování bytu z Německa probíhalo na ulici Reventloustrasse, což je pěší zóna. A to vyžadovalo dopředu zajistit úřadní povolení.

Stěhování bytu probíhalo již od raných hodin, pracovali jsme ve dvou týmech – jedna balila a připravovala nábytek a druhá nosila a skládala věci ve vozech. Za 7 hodin jsme nastěhovali demontovaný a zabalený nábytek do vozů, kde byl proložen dekami a zajištěn proti pohybu. Super, dobrá práce!

Stěhování skříně po schodišti

Stěhování skříně po úzkém schodišti ze 2. patra

 

Stěhování postele

 

Odpoledne jsme si po stěhování na chvíli oddechli, prohlédli město a zašli na pláž. Nafotili jsme tu nádheru a pak zašli na něco na zub.

Pláž Laboe

Vidět trajekt Kiel - Oslo pár metrů od pláže je vždy zážitek!

 

Cesta z Německa do Čech

Pro cestu do Německého Laboe jsme zvolili trasu Drážďany, Magdeburg, Hannover, Hamburk a Kiel. Pro četnost stavebních prací tato trasa vycházela o 45 minut rychleji. Což se ve finále potvrdilo.

Pro zpáteční cestu jsme naopak zvolili trasu Kiel, Bad Segeberg, kolem Hamburgu přímo na Berlin a pak Drážďany. Rozhodli jsme se jet přes noc, kdy bývá tato trasa klidná a bez komplikací.

Vyjeli jsme ve 20:30 hodin z Laboe a po 14 hodinách druhý den dopoledne jsme dorazili do cílového Blanska. Byla to velmi náročná cesta, kdy za sebou máte téměř 2000 km a 7 hodin fyzického výkonu k tomu.

Po příjezdu jsme všechna auta vyložili a bezpečně nastěhovali všechny věci na určená místa. Kromě toho jsme ještě přeskládali některé kusy nábytku v domě, rozložený nábytek smontovali a usadili. Přesně tak jak si to zákazník přál.

Celá zakázka byla třetí den v 15:00 hodin zdárně ukončena. Paráda!

Spokojený zákazník zářil nadšením a úlevou, že má celé stěhovací martýrium za sebou. A my jsme zářili společně s ním, že se nám podařilo v tak krátkém čase vše bezpečně a hladce přestěhovat.

Tým SB STĚHOVÁNÍ BRNO - Martin, Mirek a Petr

Vřelé díky celému týmu SB STĚHOVÁNÍ BRNO!

Martin Skoupý, jednatel