Stěhování jídla

Správné stěhování jídla a potravin

Jak správně stěhovat jídlo a nejrůznější potraviny? V každém stěhování patří jídlo mezi ty náročnější položky. Už jen proto, že jídlo je živý organismus a velmi rychle mohou podléhat zkáze. Podívejme se na několik zásad, které se vyplatí při stěhování dodržovat.

 

Jak na stěhování jídla

Jak na stěhování jídla Stěhování jídla plánujte 1-2 týdny před stěhováním. Myslete na to už při nákupu potravin v tomto období, především u chlazených a mražených potravin, které jsou při stěhování nejnáchylnější. Snažte se postupně snižovat své zásoby.

Pro stěhování jídla a chlazených a mražených potravin, je obzvláště důležité správné načasování stěhování. Dobu, kdy bude jídlo mimo svou požadovanou teplotu, je třeba co nejvíce zkrátit. Zmražené potraviny je vhodné zabalit do novin a vložit do termotašek. V našem případě na to myslíme a při stěhování máme cestovní lednici.

Jak na stěhování jídla Stěhování jídla z ledničky je prosté. Snižte zásobu čerstvého jídla na minimum, na den stěhování si ponechte drobné jídlo (bude se hodit jako svačina) a zbytek převezeme v termotaškách či cestovní lednici.

Pokud máte velký samostatný mrazák, můžeme Vám zajistit chladící dodávku pro přepravu mražených potravin. Využití dodávky je levné a Vaše zmražené potraviny budou celou dobu v konstantní teplotě. Zvláště účinné při stěhování na delší trasy.

 

Lednice, mrazák

Doporučujeme lednici či mrazák po vyklizení odmrazit. V novém domově po stěhování a konečném ustavení je třeba nechat lednici ustát. Před uvedením do provozu (zapojení do zásuvky 230V) by měla být lednice či mrazák cca 24 hodin odstaven, aby se ustálila hladina kompresorového oleje a zařízení nebylo nadměrně hlučné.

 

Stěhování potravin

Téměř všechny ostatní trvanlivé potraviny můžete v klidu zabalit dlouho dopředu před stěhováním. V našem případě Vám rádi zapůjčíme přepravky či krabice na stěhování. Můžete tím ušetřit spoustu drahocenného času.

 

Chcete se na něco zeptat ohledně stěhování? Kontaktujte nás. Jsme rádi, že Vám můžeme pomoci osobně.

Nezávazná poptávka