Stěhování sochy

Kamenná socha 400 kg

Máme za sebou další super stěhování, tentokrát jsme stěhovali v Brně novostavbu domu i kamennou sochou o váze úctyhodných 400 kg.

Stěhování domu jsme rozdělili na dvě etapy, nejdříve jsme paní zákaznici dovezli krabice na stěhování, stěhovací pytle a šatní box s ramínkem na oblečení. V dvojčleném týmu jsme pak připravili nábytek a spotřebiče na převoz – demontovali obývací stěnu, nábytek, pračku i lednici zabalili do bublinkové a stretch folie.

Jakmile byly věci připraveny, hned následující den jsme nastoupili ve 4 členém týmu a pustili se do přáce. Všichni jsme byli samozřejmě kvichtaři (rozuměj stěhováci, co mají sílu nosit těžká břemena :D) a stěhování sochy jsme si nechali na závěr stěhování jako malou třešničku.

STĚHOVÁNÍ 400 KG KAMENNÉ SOCHY

Samotná socha je zhotovena z kamene v kombinaci s nádherným mramorem. Představuje dva milence, propletené v sobě. Opravdu unikátní kousek.

Na stěhování sochy jsme potřebovali vybavení jako jsou stěhovací popruhy neboli stěhovací kříže, dva páry stěhovacích lan, paletový vozík, dvě palety, polstrovaný povlak a stretch folii.

Sochu jsme nejdříve obalili polstrovanou dekou a co nejpevněji stáhli stretch folií. Používáme stretch folii černou, která je pevnější a vydrží víc. Na spodek sochy – sokl jsme připravili koberec, abychom ji na novém místě nepokládali přímo na linoleum.

Stěhování sochy jsme prováděli ve 4, takže každý si zatrénoval s cca 100 kg. Při stěhování sochy bylo třeba hlídat především stabilitu, základna sochy byla velmi úzká a výška sochy dosahovala 170 cm.

Při stěhování sochy jsme zvolili optimální trasu přes garáž, zde jsme využili paletového vozíku až do vozu. Pro zdvihnutí takto těžké sochy potřebujete nákladní vůz s hydraulickým čelem.

Na místě vykládky jsme postupovali podobným způsobem a bezpečně sochu usadili v přízemí domu. Zákazník byl z celého stěhování spokojen a nadšen, takže velká radost. Jen tak dál!

SB STĚHOVÁNÍ BRNO s.r.o.

Balení sochy

Příprava stěhování

Navlečení stěhovacích lan pod sochu

Stěhování sochy do garáže

400 kg socha na stěhovacích lanech

Transport sochy na hydraulické čelo