Mezinárodní stěhování z Anglie

Stěhování do Anglie

Každá druhá stěhovací firma v Brně tvrdí, že nabízí mezinárodní stěhování nebo stěhování do zahraničí. Realita je však taková, že většina firem má 15 let staré vozy, nemá vlastní zaměstnance, mnohdy ani jazykové schopnosti a chuť trmácet se na cestě dlouhé několik tisíc kilometrů. Až na výjimky jezdí skutečně do zahraničí jen asi dvě tři firmy. Jsme rádi, že jednou z nich je SB STĚHOVÁNÍ BRNO s.r.o.!

My z SB pojímáme stěhování trochu jinak. Pro nás to není jen lopotná práce a dřina. Stěhování je to pro nás především zážitek, společný výlet, legrace a také určitá svoboda. A někdy i pořádný adrenalin! Proto nás mezinárodní stěhování tak baví, a dokud to pro nás bude stále neopakovatelným zážitkem, budeme jezdit do zahraničí i nadále.

Zvažujete-li stěhování do zahraničí např. do Anglie nebo z Anglie, přečtete si pozorně na co si dát pozor, jak vybírat stěhovací firmu a jak připravit své věci na trasu dlouhou 1400 km.

Výběr stěhovací firmy

Při výběru stěhovací firmy se vyplatí dát na „první dojem“. Když navštívíte stránky, všímejte nejen celkového dojmu, ale především detailů. Web s americkými fotkami asi nepůsobí moc věrohodně. A pokud čtete v každém druhém řádku slovo sleva, super kvalita, superlativy „nejlepší, nejrychlejší, nejlevnější stěhování“ apod., zbystřete pozornost. Mrkněte se také na facebook (pokud firma vůbec má) a zjistěte si reference na internetu. Pokud má firma reference na stránce, čtěte mezi řádky a udělejte si názor, zda si je firma napsala sama nebo pochází od skutečných zákazníků. Chtějte vědět, jaké zakázky už firma do zahraničí realizovala a jak je hodnotí jejich zákazníci. Můžete tím předejít řadě problémům a zklamáním.

Co potřebuji pro stěhování do Anglie?

Ať už jde o stěhování do Anglie nebo z Anglie do Čech, jedná se o trasu dlouhou cca 1400 – 1500 km, což vyžaduje kvalitní přípravu. Co to znamená? Především pevné obalové materiály, demontovaný nábytek, ochranné folie apod. Nevíte-li si rady, poraďte se s firmou a dohodněte se na přípravě s ní. Kupříkladu my z SB STĚHOVÁNÍ BRNO jsme na přípravu zvyklí, nedělá nám problém věci na mezinárodní stěhování připravit a to i vč. skládání a balení do krabic. Naše doporučení zní:

- Krabice na stěhování co nejpevnější, banánovky jsou při skládání na sebe prostě best!

- Při výběru velikosti stěhovacích krabic se řiďte selským rozumem – těžké věci do nejpevnějších krabic, lehčí mohou být v klasických kartonových krabicích, textilie klidně v pytlích (jen ne prosím v nákupních taškách)

- Krabice uzavírejte a přelepte páskou, což znamená bez 'ježka'..

- Plastové obaly jsou skvělé, ale knihy do nich prosím nedávejte. Často to nepřežijí a stěhovák málem také ne..

- Křehké věci jako je sklo a porcelán balte VŽDY do bublinkové či pěnové folie, případně papíru. Věřte nám, vyplatí se to!

- Velký rozměrný nábytek jako manželská postel, velká šatní skříň, velký jídelní stůl bude třeba demontovat. Nechcete-li ztrácet čas, nechte to na stěhovací firmě.

Je dobré si uvědomit, že ve voze budou věci skládány na sebe, přes sebe tak, aby byly co nejstabilnější. Proto čím pevnější obaly jsou, tím menší je riziko, že nějaká krabice se se prolomí a poškodí věci.

Jinak v době očekávaného brexitu pro stěhování z Anglie nebo do Anglie vám stále postačí občanský průkaz nebo pas, plus seznam stěhovaných věcí v angličtině (profesionální stěhovací firma zajistí).

Časový harmonogram stěhování do Anglie

Harmonogram pro stěhování např. bytu 2+1 z Londýna do Brna jsou 4 dny. Není možné ujet nonstop 1600 km a jít stěhovat. Proto při plánování stěhování počítejtes tímto fondem. Pokud vás to zajímá, tak z Brna na trajekt Dunkerk nám to trvá cca 17 hodin jízdy, 2 hodiny trajektem do Doveru a pak již po slavné M20 cca 2 hodiny do Londýna. Přiznáme se, že to co nás vždy nejvíce potěší, je nějaká možnost nebo tip na ubytování. Přece jen spát v listopadu v kabině vozu není nic moc :)

Doporučení na závěr

Nenechávejte stěhování na poslední chvíli, přistupujte k němu jako ke své dovolené – tu taky plánujete důkladně a pečlivě, že? Stěhování se vyplatí plánovat 2 – 3 měsíce dopředu, čím lépe budete připraveni, tím méně stressu bude a méně rizika na nějaké poškození či dokonce zničení věcí. Samotné stěhování si tak dokonce můžete i užít :)

Jako ukázku mezinárodního stěhování do Anglie vám přikládáme pár našich fotografií.

Za celý stěhovací tým

Martin & Michal & Petr & Juraj

 

--> POPTÁVKA STĚHOVÁNÍ ANGLIE <--

 

 

Stěhování Londýn

 

 

Stěhování z Brna do Anglie

 

 

 

 

Vyplutí z přístavu Dunkerk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stěhování sedačky v Londýně