Průběh stěhování piana

Víte, jak probíhá stěhování piana?

Na co si dát pozor, abyste nenaletěli nesolidní firmě?

Stěhování pianina Brno

Stěhování pianin nabízí každá stěhovací firma v Brně. Mnohdy s přídavky jako je 'nejlevnější stěhování pian a klavírů, stěhování pianin za nejlevnější cenu' apod. Když se podíváte na ceník stěhování pianina, najdete ceny dokonce i za 1300 Kč...

Mezi stěhováním piana amatérů a profesionálů je propastný rozdíl. A to nejen cenový. Podívejme se tedy, jak může takové stěhování pianina probíhat.

STĚHOVÁNÍ PIANIN OD AMATÉRŮ

Když pomineme odvahu přestěhovat si piano sám (chuť sezvat partu 'silných' kamarádů, která většinou nekončí jen bolestí zad a škrábanci na pianu :)), tak na stěhování piana si můžete zavolat téměř kkteroukoliv stěhovací firmu. Formulováno přesně, tedy živnostníka s 0 zaměstnanci a najatými brigádníky ad hoc. Což notně nemusí mít na 'funkci' vliv, ale na kvalitu bohužel často ano.

Piana, konkrétně pianina mívají hodnotu několik desítek tisíc, nejde tedy o levnou záležitost. Většina majitelů má k pianinu také vlastní vztah, což znamená, že svůj hudební nástroj nesvěří jen tak ledakomu. Přesto se někteří zákazníci nechají zlákat nejvýhodnějšími, nejrychlejšími a zaručeně nejbezpečnějšími cenovými nabídkami.

Taková cenová nabídka od neprofesionální firmy se nejčastěji pohybuje okolo 1500 - 1900 Kč. Zda jde o firmu jsme si již vysvětlili, každého zákazníka však nejvíce zajímá, kdo, jak a čím bude pianino stěhovat. Zda to budou profíci, kteří stěhování skutečně rozumí, zda budou mít bezpečný a čistý vůz, zda budou kvalitně pojištěni.

V cenové nabídce stěhování piana do 2000 Kč většinou přijede 'stěhovací parta' složená z majitele dodávky a 'kamaráda'. Pokud nejsou fyzicky zdatní, přijedou kamarádi dva. Z dodávky název firmy nepřečtete, protože tam jednoduše není. Co vidíte je pouze rezavé auto neurčitého roku. Stěhováci vypadají trochu ošuntěle, ale co už.

Na stěhování si přinesou 'profesionální vybavení' spočívající v kusu jakéhosi lana (mají to přece napsáno na webových stránkách). Před stěhováním se rozcvičí cigaretou, hodinová sazba nesazba. Pianino si naloží na popruh a jde se. Na schodech monžá uslyšíte občas nějaký hluk, to nic, to jen vaše pianino naráží do zábradlí a stěn..

Před naložením do stěhovací vozu (tedy něčeho, co často vjerně připomíná chlívek) si pomohu druhým kamarádem, prostě piano naloží v rukách tzv. naše vaše. Ve voze přes pianino upnou kurtnu a jede se. Na místě vyložení je postup podobný i když v opačném pořadí. Cigareta zůstává.

Pokud se pianino dostane na místo určení, můžete si už jen zkontrolovat škrábance a připravit peníze. Pokud jsou tito 'nosiči' solidní, budou po vás chtít 'jen' dohodnutou částku. Často však v hodinové sazbě s několika pausami na cigaretu.

Co se však stává častěji, nesolidní stěhovací firma bude chtít více, než vám řekli. To proto, že cenu na začátku záměrně podrazili. Často ve finále nezbude tedy nic jiného, než zaplatit za 'nejlevnější stěhování pianina' vyšší cenu.

Stěhovací firma, která si říká 'profesionální', tedy získala zakázku a vy špatnou zkušenost. Zdá se vám to přehnané? Tak si objednejte stěhování pianina za 1400 Kč ... A jen doufejte, že nepojištěné firmě piano nespadne a po cestě nebude mít řidič nehodu.

PROFESIONÁLNÍ STĚHOVÁNÍ PIAN

Slovo profesionální u většiny z nás evokuje zkušenost a odbornost. Od profesionální služby očekáváme, že za odpovídající cenu získáme odpovídající službu. Proto se my v SB STĚHOVÁNÍ BRNO usilovně snažíme poskytnout zákazníkovi pocit, že s námi je jeho osmdesátitisícové pianino v bezpečí. Že preventivně uděláme vše, aby se dostalo v pořádku na nové místo. A pod toto se také nebojíme podepíšeme. Pro případ, že se něco přesto pokazí, uhradí naše pojišťovna celou škodu. A protože pianina stěhujeme na doporučení věříme, že se nám to daří.

U nás stěhování pianin začíná vyhodnocením náročnosti stěhování a trasy a vypracováním individuální cenové nabídky. V nabídce uvádíme sazby, které garantujeme. Tyto sazby se nemění, proto i výsledná cena odpovídá +- odhadu. Naše cenové nabídky stěhování pianin se pohybují nejčastěji v rozmezí od 3000 - do 4000 Kč v závislosti na váze pianina a obtížnosti trasy.

Stěhování pianin umíme bez větších problémů ve dvou zkušených pracantech, před stěhováním pianino zabalíme polstrovaným povlakem, černou stretch folií (je pevnější), případně bublinkovou folií.

Pro stabilitu pianina používáme na zakázku dělané stěhovací kříže (4000 Kč), zesílený popruh s oky a upravený stěhovací vůz. Pro případ poškození na schodech jsme pojištěni u České pojišťovny do 5 milionů, při přepravě piana pak na 1 milion (většina stěhovacíh firem nemá buď žádnou pojistku nebo jen pojištění dopravce pro případ dopravní nehody, což je nejlevnější varianta. Takže pokud se piano poškodí na schodech nebo spadne při prudkém brždění ve voze, firma vám nic nezaplatí!).

Na samotný průběh stěhování piana se můžete podívat níže ve fotogalerii. Jednalo se o stěhování pianina Petrof 210 kg z 1.patra do 2. patra. Celá akce proběhla v pořádku a jak řekl spokojený zákazník: '..je vidět, že jste profesionálové'. A to je pro nás ta největší odměna..

Martin, pracovník stěhování břemen

 

Příprava pianina na stěhování

 

Stěhovací kříže

 

Nakládka pianina do vozu

 

Upevnění pianina ve voze