Tipy pro mezinárodní stěhování

Mezinárodní stěhování do Anglie

Jak se připravit na mezinárodní stěhování? Jak připravit věci a na co si dát pozor? Stěhování do Anglie, Německa, Itálie nebo Švýcarska, to vyžaduje plánování s předstihem a především stěhovací firmu se skutečnými recenzemi. Svěřit své věci amatérům na 1500 km.. to asi nechcete, že?

 

Příprava stěhování do zahraničí - půl vítězství

I když víme, že vás příprava nebaví, vyplatí se do ní investovat čas. Kdo by chtěl mít věci pomačkané či dokonce zničené? Čím lépe věci připravíte, tím méně stresu pocítíte. Hlavně žádný spěch. Jde přece o důležitý životní milník, tak proč si ho neužít?

Dostatek času

Říká se 'lépe vyhořet, než se stěhovat'? Všechno pramení z podceňování a časového presu. Začněte s plánováním 2-3 měsíce předem, poptávejte firmy a začněte sepisovat věci. Všechny věci nejdříve vyfoťe mobilem, abychom měli jasno. Stáhněte si náš kontrolní seznam a jistě na nic nezapomenete!

Základem jsou pevné obaly

Vaše věci čeká možná 1500 km drkocání, proto volte ty nejpevnější krabice. Věci budou vrstveny ve voze na sebe, v žádném případě nenechávejte drobné věci volně. Co vleze do krabice, zabalte. Sklo, porcelán a křehké věci nejdříve obalte bublinkovou folií (nebo alespoň novinami) a po té šup do pevné krabice s nápisem 'POZOR KŘEHKÉ'. V žádném případě nedávejte křehké věci do nákupních tašek! Audio, TV aj. obalte bublinkovou nebo pěnovou folií, pokud nemáte, nechte to na nás. Z krabic volte ty nejpevnější, stačí klidně banánové, jsou totiž nejlepší. Žádná jiná krabice nevydrží takovou váhu, navíc ji seženete v každém supermarketu. Do krabic skládejte tak, aby ji bylo možné zavřít a zalepit (jen žádné 'ježky'..). Pokud se stěhujete z Brna, rádi vám zapůjčíme pevné krabice i plastové boxy.

Demontáže

Velký a rozměrný nábytek (skříně, postele, nábytkové sestavy), který pravděpodobně neprojde na schodišti či v chodbě, bude nejlépe demontovat. Z ostatních stačí vyndat police. Nemáte-li zkušenosti, raději nechte demontáž na nás. Jen nám vyfoťte dopředu, co je třeba připravit. Spotřebiče jako je pračka nebo sporák pak stačí odpojit od zdroje.

Lůžkoviny a oblečení

Lůžkoviny a oblečení apod. nenechávejte volně, dávejte je do stěhovacích pytlů (poskytneme vám). Na obleky či šaty Vám přivezeme šatní box s ramínkem - jednoduše přendáte ze skříně a je to!

Trasa stěhování

Čím volnější je trasa stěhování, tím bude stěhování bezpečnější. Vůz skládáme od největších kusů nábytku po nejmenší plus prokládáme drobnostmi a krabicemi. Pokud to jde, ponechte chodbu, schodiště a podesty volné pro velký nábytek volné.

Přístup vozu

Máme vozy 7 m dlouhé, široké 2,5 m a vysoké až 3,3 m. Vyplatí se počítat s šířkou mezi zaparkovanými vozy, s podjezdy a sklonem (zlomem) komunikace a stromy. Čím blíže budeme vchodu, tím více bude stěhování bezpečnější. Pro parkování v cizí destinaci je třeba zajistit místo stání dopředu (už nechceme platit pokutu 60,- liber..). V případě nutnosti povolení vjezdu do lokality, je třeba zajistit na úřadě. V ČR vám rádi poskytneme zábranu parkovacího místa.

Výběr stěhovací firmy

Při výběru stěhovací firmy se nespoléhejte pouze na jeden e-mail, všímejte si detailů jako je komunikace, ochota, web nebo facebook. Často si z toho lehce odvodíte celkový přístup k zákazníkům. Prověřte si recenze, chtějte znát skutečně zrealizované zakázky. Na 'samopsané' přechválené reference neberte zřetel.

Na co nezapomenout?

Pro mezinárodní přepravu je třeba soupis stěhovaných věcí v angličtině, formulář si stáhněte zde. Je třeba zaznamenat všechny stěhované věci (oblečení, drobnosti lze uvádět souhrně), uvést počet krabic a odhadovanou hodnotu zásilky. U přepravované věci přesahující hodnotu 1 milion musíme provést dopojištění. Vyhrazujeme si právo nepřevzít věc, která není uvedena na seznamu a jejíž hodnota výrazně převyšuje pojištění.

 

Připravil Ing. Martin Skoupý

skoupy@sbstehovanibrno.cz

 

 

---> POPTÁVKA MEZINÁRODNÍHO STĚHOVÁNÍ <---